ARTYKUŁ SPONSOROWANYPorady

Spory dookoła egzaminu na iloraz inteligencji – zobacz, jak zmierzyć IQ

0

W obliczu zachodzących zmian na całym świecie następuje dużo rozmaitego typu przeobrażeń w większości dziedzin życia człowieka. To również dotyczy aktywności psychologów, którzy przystosowują się do nowych czasów oraz wychodzą naprzeciwko pacjentowi. To znaczy chodzi o to, iż wielu z nich proponuje usługi przez internet, widząc w tym swoją szansę na szybsze dotarcie do prawdopodobnego kontrahenta.

W tej sytuacji psycholog może prędko się skontaktować z kimś, kto mieszka kilkaset kilometrów dalej. Tak jak widać, w tych okolicznościach kłopot odległości nie istnieje. Ten sposób komunikowania może jednocześnie wynikać stąd, że dla pacjenta nie jest łatwo odsłonić się przed psychologiem w celu opowiedzenia o swoich kłopotach, jako że to stanowi z reguły wyjątkowo stresujące przeżycie. Równolegle to rozwiązanie – komunikacja przez internet -wiąże się z wieloma korzyściami. Z całą pewnością świadczy wygodę, bo pacjent nie musi opuszczać domu, czyli miejsca, jakie porządnie zna, ani jakoś przede wszystkim przygotowywać się do spotkania.

Co więcej może czuć się bardziej anonimowo, co z reguły skłania do większej śmiałości, żeby opowiedzieć wprost o głęboko skrywanych sprawach, krępujących, wstydliwych przeszkodach, ponieważ w trakcie całego spotkania pacjent może ukryć się za nieprzenikliwym parawanem monitora komputera. I dopiero następnie bywa, że pacjent podejmuje decyzję o zmianie sposobu leczenia. O ile w gigantycznych miastach, przykładowo – psycholog radom, nie ma z tym większego problemu, czego niestety nie da się powiedzieć o mniejszych miejscowościach. Tak więc to też ma prawo być powód, dla jakiego tak wielu wybiera internet. W ten sposób jest znacznie łatwiej oraz wygodniej dotrzeć do psychologa, głównie komuś, kto pochodzi z małej miejscowości, a potrzebuje pomocy lub ewentualnie porady.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Afrodyzjak Desir Eternel Femme, czyli mocno wpływające na sferę zmysłów perfumy z feromonami dla odważnych przedstawicielek płci pięknej

Previous article

Jak zatroszczyć się oraz oszacować bezpieczeństwo na placu zabaw?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply