Technologie

Czemu warto pomyśleć o wdrożeniu google analytics 4

0

W czasie prowadzenia biznesu w internecie ogromne znaczenie ma dysponowanie informacjami o tym, jak się zachowują użytkownicy. Ogólnie dostępnych jest wiele narzędzi oferujących tego typu wiedzę, a jednym z nich jest google analytics 4. Jest to niedawna odsłona narzędzi dostarczanych przez Google, jaka w porównaniu ze swoim poprzednikiem daje szereg istotnych korzyści. Po pierwsze jej twórcy zdecydowali się postawić na zupełnie inne podejście, cały model opierając o tak zwane zdarzenia. Podejście takie będzie pozwalało na to, żeby dostać kompleksowe dane na temat użytkownika bez względu na to, czy używa on aplikacji czy internetowej strony. To było do tej pory niewykonalne, a dla specjalistów którzy się zajmują promocją takie dane są niezwykle cenne. Dzięki temu można poznać zachowania użytkowników od pierwszego wyszukania aż po dokonanie zakupu, a to pozwala na lepsze dopasowanie wszystkich procesów.

Poza tym w nowych narzędziach pojawiła się też opcja prognozowania, w oparciu o dostępne dane da się prognozować zachowania poszczególnych klientów, i indywidualnie próbować ich skłonić do podjęcia właściwych działań. Ze względu na to, że najnowsze google analytics jest niezależne od poprzedniego, to sporym zmianom uległ także panel administracyjny. Zniknęło z niego sporo dotychczas dostępnych analiz i raportów, a w zamian pojawiły się zupełnie nowe. Projektanci dużo wysiłku włożyli w automatyzację, przez co konieczność ręcznej konfiguracji i dodawania tagów ograniczone zostały w zasadzie do niezbędnego minimum.

Jeśli kogoś interesować będzie google analytics 4 ebook, i chciałby to narzędzie wdrożyć w swojej firmie, to ma parę opcji do dyspozycji. Jeżeli posiada odpowiednie doświadczenie, to spróbować może wszystko samodzielnie skonfigurować i zainstalować, nie jest to trudne a wiele informacji znajdzie się w sieci, przykładowo w serwisie https://clickflow.pl/sklep/ebook-wdrozenie-google-analytics-4-dla-e-commmerce/. Nie ma także żadnego problemu, żeby wynająć specjalistyczną firmę, jaka zajmie się wszystkimi pracami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dlaczego dobór barw w marketingu ma takie znaczenie

Previous article

Jak dobrze urządzić ogród przy swoim domu

Next article

Comments

Leave a reply