ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Dlaczego blogi na WordPressie cieszą się taką popularnością

0

Najróżniejsze blogi cieszą się ogromnym powodzeniem, zarówno pośród firm jak i osób prywatnych. Niewątpliwie duży wpływ mają na to techniczne możliwości. W dużej części takie blogi oparte są na platformie WordPress, jaka daje ogromne możliwości w konfiguracji, przy równocześnie niewielkich wydatkach. Sam WordPress jest bezpłatny, bez problemów znajdzie się jakąś ładną skórkę, za jaką również się nic nie zapłaci. Do kosztów zaliczyć można ewentualnie odnowienie domeny co rok i opłacenie konta hostingowego, ale to powinno się zamknąć w kwocie maksymalnie kilkuset złotych. Wiele osób ruszając ze swoim własnym blogiem początkowo nie planuje na nim zarabiać, ale z upływem czasu takie pomysły zaczynają się pojawiać. Jest bowiem faktem, że jeśli wszystko zostanie dobrze poprowadzone, to można osiągnąć z tego naprawdę niezłe zyski.

Oczywiście aby dojść do tego etapu trzeba najpierw włożyć dużą pracę w to, żeby blog zyskał popularność wśród internautów, bowiem jedynie wówczas można liczyć na to, że rzeczywiście zacznie on przynosić jakiś zysk. Przy większej liczbie odwiedzających na przykład można zastanowić się nad wyświetlaniem jakiś płatnych reklam. Reklamodawców można samodzielnie szukać, ale także można zacząć współpracę z jedną z platform reklamowych. Innym sposobem na zarabianie są różnego rodzaju programy partnerskie. Na stronie internetowej należy wyświetlać materiały mające zachęcić gości, i jeżeli któryś z nich zostanie przekierowany do serwisu partnera i coś tam kupi, to wówczas dla właściciela bloga jest przyznawana prowizja. Dużą popularnością także się cieszą sponsorowane artykuły.

Często razem z prezentacją usług czy produktów promowanej firmy umieszcza się jeszcze dodatkowo link do jej strony. Takie działanie jest bardzo ważne przy pozycjonowaniu, bo pozytywnie wpływa na widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Dlatego też jeżeli ktoś posiada własnego bloga, na przykład takiego jak https://www.cojaczytam.pl/, to powinien pomyśleć o tym, aby zacząć na nim zarabiać. Szczególnie jeśli taki blog cieszy się dużym zainteresowaniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jakie są zalety uruchomienia własnego bloga firmowego

Previous article

Poszukiwania informacji w internecie – na co zwracać uwagę

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply