Porady

Dlaczego dobór barw w marketingu ma takie znaczenie

0

Specjaliści badają wpływanie barw na emocje i podejmowane decyzje od dziesięcioleci, i przez ten czas zostało wydanych wiele profesjonalnych publikacji na ten temat. Jak pokazuje praktyka, kolory mają ogromne znaczenie, z czego jednak wielu ludzi nie do końca zdaje sobie sprawę. Wpływ ten można również zauważyć w tym, jakie produkty i marki wybierane będą przez kupujących a jakich będą oni unikać.

Dlatego też zabierając się za jakieś prace związane z tworzeniem nowej marki czy rebrandingiem należy także mieć to na uwadze. Jeśli wybierze się bowiem przypadkowe kolory, nie pasujące specjalnie do siebie albo co gorsza do charakteru prowadzonej działalności, to może się okazać że efekt będzie całkiem odmienny od zamierzonego. Klienci zamiast chętnie wybierać produkty jakieś firmyj firmy to zaczną ich unikać, na przykład ze względu na skojarzenia czy tego, że im się po prostu nie będzie podobać opakowanie.

Wiele firm już się o tym przekonało, kiedy wysokie środki na wykreowanie wizerunku zostały stracone między innymi dlatego, że ktoś się zdecydował na nieodpowiedni kolor. Ale jakiś kolor, zupełnie nie pasujący do jakiejś firmy, doskonale sprawdzi się w przypadku innej, dlatego też warto choć trochę poznać ich znaczenie i zasady wykorzystania. Jednym z najchętniej wybieranych jest niebieski, kojarzący się z profesjonalizmem, stabilnością i zaufaniem, dlatego chętnie stosowany jest przez przedsiębiorstwa z branż technologicznych czy finansowych. Czerwień jest kolorem emocji, lecz też oznacza zagrożenie i niebezpieczeństwo.

Dlatego należy go używać bardzo rozważnie, ale dobrze wkomponowany z pewnością okaże się przydatny. Bardzo skrajne uczucia pojawiają się również przy kolorze czarnym. On z jednej strony kojarzy się z żałobą i smutkiem, lecz z drugiej oznacza luksus, elegancję i wysoki standard. Mając to wszystko na uwadze należy uwzględnić, czy kolor khaki dobrze się sprawdzi w przypadku danego projektu, czy jednak nie do końca. Jeżeli nie, to trzeba znaleźć inne rozwiązanie, aby włożona praca nie została zmarnowana.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przygotowanie handlowej oferty – o jakich rzeczach należy pamiętać

Previous article

Czemu warto pomyśleć o wdrożeniu google analytics 4

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Porady