ARTYKUŁ SPONSOROWANYPorady

Jak można w krótkim czasie uruchomić swój blog

0

Blogi należą do niezwykle popularnych rodzajów serwisów internetowych, szacuje się że nawet do kilkunastu procent wszystkich istniejących stron to właśnie taka forma. Popularność blogów bierze się przede wszystkim z łatwości uruchomienia, bez konieczności dużych nakładów finansowych. Jedną z najczęściej wykorzystywanych platform do zarządzania blogami jest WordPress, za jaki nie ma potrzeby ponoszenia żadnej opłaty. Jeżeli więc ktoś będzie chciał utworzyć swój blog, to będzie miał do opłacenia kupno hostingu oraz domeny. W związku z tym że WordPress jest bardzo popularnym narzędziem, to nad różnymi dodatkami do niego cały czas pracuje mnóstwo programistów i grafików. Dużym jego plusem są możliwości rozbudowywania. Dużo funkcji, które rozszerzają znacząco możliwości tej platformy, dostępna jest pod postacią prostych do instalacji wtyczek. Za niektóre wtyczki trzeba coś zapłacić, ale zdecydowana ich większość jest do użycia przez każdego.

Taka sama sytuacja z szablonami graficznymi, który również są dostępne w ogromnej ilości, skorzystać mogą z darmowego lub też wybrać wśród komercyjnych. Wtyczkami, szablonami graficznymi, a także wszystkim co zawiera blog da się w bardzo łatwy sposób zarządzać z poziomu panelu administracyjnego. Jest to kolejna duża zaleta WordPressa, szczególnie dla osób nie mających specjalnego doświadczenia technicznego. W zasadzie wszystko ustawić można za pomocą dostępnych opcji, bez potrzeby wykonywania prac związanych z programowaniem. Dotyczy to też instalowania, na które wystarczy przeznaczy co najwyżej godzinę, i już po chwili da się publikować swoje wpisy.

Do ich przygotowywania projektanci platformy przewidzieli wygodny w użyciu edytor wizualny, z obsługą znaczników składni HTML. Nie ma również żadnego problemu, aby sprawnie umieścić nowe zdjęcie, grafikę czy nawet film video. Oczywiście pamiętać należy, że wszystkie te elementy wspomagają autora, ale w praktyce i tak najważniejsze będą dobrze napisane artykuły, na przykład takie jak publikowane na stronie https://www.mocwiedzy.com/.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czym są blogi i jakie mają zadania w sieci internetowej

Previous article

Sadzenie drzew oferowane przez zakład CONCOLOR PARK

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply