ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Jak zadbać o bezpieczeństwo w firmie

0

Każdy z nas udając się do pracy wierzy, że powróci do domu cały i zdrowy. Lecz rzeczywistość jest inna, każdego roku najróżniejsze wypadki w miejscu pracy spotykają dziesiątki tysięcy osób. Dlatego tak duże znaczenie ma, żeby we wszystkich możliwych wymiarach dopilnować tego, żeby jak najskuteczniej ograniczyć ryzyko takich wypadków. Całkowicie wykluczyć się ich nie da, bo na niektóre czynniki wpływu się nie ma, ale jeśli przeszkoli się pracowników i zapewni im się dobry sprzęt ochronny, to ryzyko poważniejszych konsekwencji znacznie maleje. W dbaniu o bezpieczeństwo zatrudnionych bardzo ważne właśnie są te dwie rzeczy.

Jeżeli będzie chodzić o wyposażenie, to zgodnie z przepisami właściciel firmy zapewnić musi wymagany sprzęt p.poż. Na szczęście w ostatnich czasach jest z tym coraz lepiej, przedsiębiorcy są bowiem świadomi faktu, jakie to ma znaczenie, i na wyposażeniu nie oszczędzają. Oczywiście sprzęt ochronny należy dostosować do stanowiska pracy, na jakim konkretna osoba jest zatrudniona. Zupełnie innego będzie bowiem potrzebował pracownik biurowy, a czego innego ktoś pracujący na budowie czy przy piecu hutniczym.

Istotne powinno być też, aby pracownicy z tego typu ochrony umieli skorzystać, czyli kupując sprzęt p.poż trzeba ich też nauczyć, jak go mają stosować na wypadek pożaru. Kwestia szkoleń z BHP to drugi z obszarów, który jest niezwykle ważny podczas ochrony przed zagrożeniami w pracy. Na wszystkich stanowiskach wykonanie tego typu szkoleń jest wymagane przepisami, należy je również cyklicznie powtarzać. Istotne jest przy tym, kto i w jakiej formie je wykona.

Jeżeli firma posiada odpowiednich specjalistów, to oni mogą się tym zająć. W zdecydowanej większości przedsiębiorstw nie ma jednak takich, tak więc wykonanie takich szkoleń przekazuje jakiejś firmie świadczącej usługi bhp tarnowskie góry. Istotne powinno być, aby zakres szkoleń był dopasowany do charakteru danego stanowiska, ponieważ w rozmaitych zawodach mogą wystąpić różne zagrożenia, o jakich obowiązkowo należy powiedzieć w trakcie kursu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podstawowe zastosowanie gumowych wyrobów w przemyśle

Previous article

Czy depilacja laserowa boli? Zobacz, co mówią profesjonaliści

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply