Porady

Jakie jest zastosowanie dodatków do oleju

0

Każdy silnik samochodu podczas swojej pracy będzie się w jakiś sposób zużywał. Zastosowanie oleju o dobrych parametrach i jego systematyczne zmienianie na pewno taki proces zahamuje, ale jednak nie wyeliminuje go całkowicie. Tym bardziej jeżeli ktoś tę wymianę oleju trochę zaniedbuje lub wlewa kiepski jakościowo, wtedy ryzyko szybszego zużywania jest znacznie większe. Jednak w ostatnim czasie posiadacze samochodów otrzymali możliwości znacznego ograniczenia tego zużywania, pod postacią odpowiednich preparatów dolewanych do oleju.

Jeżeli ktoś będzie chciał coś więcej poczytać w ich temacie, to w oknie wyszukiwarki może wprowadzić słowa aktualnie obowiązujące normy emisji spalin i przeglądnąć wyświetlone strony. Działanie tych środków polega na wytworzeniu na powierzchni elementów metalowych silnika ceramicznej, cienkiej warstwy.

Taka warstwa charakteryzuje się tym, że jest bardzo twarda, a równocześnie śliska. A to w dwóch wymiarach może pomóc silnikowi. W pierwszej kolejności duży poślizg to mniejszy opór, szczególnie przy zimnym silniku. To ma bezpośrednie przełożenie na zużycie paliwa, po zastosowaniu takich środków rachunki za paliwo mogą się zmniejszyć nawet do kilkunastu procent. A wysoka twardość ma przełożenie na zwolnienie zużywania poszczególnych elementów, a niekiedy i na ich pewną regenerację. Dzięki temu znacznie ograniczyć można ryzyko jakiejś poważnej usterki, która się będzie wiązała z dużymi kosztami. To pozytywnie także wpływa na pracę jednostki napędowej, zmniejszają się chociażby wibracje i hałas.

W praktyce te preparaty mogą być stosowane nie tylko w silnikach, lecz również w innych układach mechanicznych, takich jak skrzynie biegów czy przekładnie. We wszystkich przypadkach wpływają one pozytywnie na działanie danego mechanizmu i przedłużają jego żywotność. Sporo na temat ich działania przeczytać można w internecie, na przykład po wpisaniu w wyszukiwarce hasła Ceramizer CBAT do automatycznych skrzyń biegów. Bez problemów znajdzie się także dokładną instrukcję, jak taki preparat ma być stosowany żeby był najbardziej skuteczny.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Elektryczna instalacja w domu – o czym należy pamiętać

Previous article

Czy faktoring międzynarodowy jest dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Porady