Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Laserowe czyszczenie jako świetna metoda na czyszczenie elewacji

Zabytkowe muzy są narażone na najróżniejsze zanieczyszczenia. W pierwszej kolejności oszczędzać ich nie będą czas i warunki pogodowe, na powierzchni cegieł wraz z mijającymi latami może się pojawić jakaś warstwa osadów czy zanieczyszczeń. Dużym wyzwaniem są też domorośli artyści, jacy niejednokrotnie pozostawiają po sobie namalowane sprayem pamiątki. Jednak doprowadzenie zabytków do porządku jest dużym wyzwaniem, ponieważ nierzadko mają one po kilkaset lat, i trzeba być bardzo ostrożnym żeby nic nie zostało uszkodzone. Standardowe metody czyszczenia nie zagwarantują tego, bowiem potrzebują albo użycia materiałów ściernych, albo też środków chemicznych do mycia. Na szczęście z pomocą mogą tu przyjść zaawansowane rozwiązania technologiczne, to znaczy urządzenia do czyszczenia laserem. Od niedawna zastępują one z powodzeniem dotychczasowe metody, a plusy z ich zastosowania są niezaprzeczalne.

Przede wszystkim czyszczenie laserem umożliwi zachowanie oryginalnej struktury powierzchni materiału, a jednocześnie doskonale usunie wszystkie zanieczyszczenia. Nie ma znaczenia, czy to będą stare nacieki, warstwa kurzu czy farba – promień lasera ze wszystkim sobie doskonale poradzi. Jest to możliwe dzięki temu, że siłę promienia i częstotliwość impulsów można w szerokim stopniu ustawiać, dopasowując w ten sposób do powierzchni. Czyszczenie laserem jest bardzo bezpieczne, przez brak fizycznego kontaktu nie powoduje żadnych uszkodzeń mechanicznych. Nie będzie trzeba przy nim stosować żadnych dodatkowych chemicznych preparatów, wody ani czyściwa.

Dużym plusem tej metody jest mobilność. Lasery są podłączane do sieci elektrycznej, i jest to jedyne medium potrzebne do ich pracy. Z takich też powodów nie będzie konieczności demontażu czy odkręcania poszczególnych elementów przed czyszczeniem, bowiem w każde miejsce można się dostać dzięki niewielkiej, mobilnej głowicy. Dużą zaletą tej metody jest szybkość pracy, dużo większa niż przy tradycyjnym czyszczeniu, ale też to, że zabiegi można wykonywać wielokrotnie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Powiązane posty