ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Leczenie choroby dwubiegunowej w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie

0

Terapia choroby dwubiegunowej w poradni psychologicznej Spokój w Głowie zależy od tego, w jakim stanie jest pacjent w wyznaczonym czasie. W wypadku ChAD psychoterapia może przynieść remisję całkowitą lub chociażby zredukować poziom nasilenia symptomów. Leczenie będzie zapobiegać też nawrotom choroby dwubiegunowej w przyszłości oraz pozwala powrócić do normalności, jak i nacieszyć się chwilami bez ChAD. Jest to określane jako leczenie podtrzymujące, które daje bardzo dobre wyniki.

W głównej mierze zaś chory zostaje wyposażony w narzędzia z użyciem których może dostrzec u siebie objawy ChAD w przyszłości i w efekcie rozpoznawać swoje stany powiązane z psychiką plus skuteczniej oraz prędzej odpowiadać na nie. To będzie przeciwdziałać nasileniu się symptomów. Jedną z głównych cech, jaką będzie wyróżniała się choroba dwubiegunowa jest to, że często towarzyszą jej inne schorzenia. Często są to uzależnienia. Z tego powodu psychoterapeuci często będą stawiać w przypadku pacjentów zmagających się z tym zaburzeniem podwójną diagnozę. Im bardziej trudny do leczenia jest określony przypadek, tym bardziej wieloaspektowe będzie jego wyleczenie. Często zahacza ono także o zażywanie środków farmakologicznych.

Wtedy chory przyjmuje lekarstwa stabilizujące nastrój a także leki przeciwdepresyjne. Psychiatra do którego będzie wysyłany chory może też zarekomendować tabletki na sen i o działaniu przeciwlękowym. O sposobie terapii każdorazowo będzie decydować specjalista od psychologii, po wstępnej rozmowie z pacjentem oraz po zapoznaniu się z symptomami ChAD. Poza psychoterapią na równi wdrożona jest również psychoedukacja.

W dodatku specjaliści z gabinetu wskazują na to, jak istotna jest pomoc psychologiczna dla rodzin pacjentów. Jest ona istotna w radzeniu sobie z konfliktami wynikającymi z ChAD a także pomoże w skuteczniejszym komunikowaniu się w rodzinie. Naturalnie, w podanym gabinecie można oczekiwać na tego typu wsparcie. Mało tego, na równi pacjent, ale też jego bliscy mogą dowiadywać się wszystkiego o chorobie ze strony internetowej przychodni. To pozwoli bardziej zrozumieć istotę takiego zaburzenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak odpowiednio wybrać prawnika do kompleksowej obsługi swojej firmy

Previous article

Przykłady przeróżnego rodzaju firanki – które są rodzaje firanek i jaki wyselekcjonować?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply