Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Odżywki białkowe – na jakie rzeczy zwrócić uwagę przy wyborze

Jeżeli ktoś zamierza zacząć intensywne treningi siłowe, to pamiętać musi o kilku ważnych rzeczach. Po pierwsze niezbędne będzie systematyczne chodzenie na siłownię, ale także odpowiedni odpoczynek i regeneracja po zakończeniu treningu. No i oczywiście nie można zapominać o dobrym odżywianiu, które także pełni bardzo ważną rolę. Przy budowaniu mięśniowej masy bardzo ważne dostarczenie będzie organizmowi niezbędnej ilości protein. Zaleca się, aby to było co najmniej 1,5 grama na kilogram wagi, a to wbrew pozorom wcale nie tak mało nie jest. Dostarczenie takiej ilości białka w zwykłym pożywieniu wymaga nieco wysiłku, z tego też powodu dużo osób zaczyna się decydować na różnego rodzaju odżywki białkowe.

Przeważnie one mają formę proszku, jaki trzeba rozpuścić w mleku albo wodzie, i później wypić. Dzięki temu są one bardzo łatwe do przygotowania, można to zrobić wręcz przebywając na siłowni. Trzeba oczywiście pamiętać o tym, że tego typu preparaty nie mogą zastępować zdrowej, zbilansowanej diety, a tylko ją uzupełniać. Podczas wyboru odpowiedniej odżywki do swoich potrzeb należy zwrócić uwagę na parę ważnych kwestii. W pierwszej kolejności tego typu zakupy robić należy jedynie w sprawdzonych, dobrych miejscach, co do jakich będzie pewność jeżeli chodzi o jakość asortymentu. Odżywki białkowe występują w paru różnych rodzajach, różniących się ceną, właściwościami i składem.

Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, które u zdecydowanej większości osób bardzo dobrze się sprawdza, są koncentraty. Zależnie od produktu ilość białka w nich wynosi od 70 do 90 procent, a oprócz tego posiadają pewną ilość węglowodanów. Znacznie lepiej przyswajalne, ale też posiadające w swoim składzie dużo więcej aminokwasów są izolaty, jednak w ich przypadku trzeba się liczyć z trochę wyższą ceną. W ostatnim czasie na naszym rynku zaczęły się też pojawiać hydroizolaty, dzięki wykorzystaniu w nich tak zwanej hydrolizy jeszcze lepiej się one wchłaniają. Dla osób które unikają zwierzęcych produktów sporo jest środków opartych na soi, ryżu lub grochu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Powiązane posty