ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Permanentny makijaż – jak jest przeprowadzany zabieg

0

O zaletach permanentnego makijażu przekonało się już wiele pań. Przede wszystkim zapewnia on bardzo wysoką trwałość, nawet do kilku lat, i w tym czasie w zasadzie nie ma konieczności jego poprawiania i spędzania czasu przed lustrem. Dlatego też sprawdza się on doskonale u kobiet, które same nie umieją się dobrze malować lub po prostu nie będą na to miały chęci i czasu.

Zabieg taki przypomina trochę wykonywanie tatuażu, ale jedna rzecz jest w nim inna. To znaczy cały barwnik jest wprowadzany dużo płycej pod powierzchnię skóry, przez co nie pozostaje tam na stałe, a z czasem zostaje wchłonięty. Najczęściej efekty są dobrze widoczne od kilkunastu miesięcy do paru lat. Rzecz jasna podczas jego wykonywania bardzo ważne musi być zachowanie procedur i środków bezpieczeństwa, ponieważ jest to mimo wszystko inwazyjny zabieg. Dlatego też makijaż permanentny Gdynia wykonywać się powinno wyłącznie w porządnych gabinetach, dysponujących odpowiednim sprzętem i doświadczeniem.

Nie każdy też może go robić, przeciwwskazaniem jest na przykład ciąża i karmienie, uczulenie na barwniki czy też pewne schorzenia. Przeważnie całość jest podzielona na dwa etapy. Przed pierwszym należy przygotować się odpowiednio biorąc leki przeciwopryszczkowe przez kilka dni wcześniej. Aplikowanie pigmentu pod powierzchnię skóry przeważnie będzie trwało dwie do trzech godzin, choć czasami czas ten się wydłuży. Zupełnie bezbolesne to nie jest, u niektórych pań będzie sie pojawiał wyłącznie niewielki dyskomfort, ale niektóre odczuć mogą znacznie silniejszy ból.

Ponieważ naruszona zostaje wierzchnia warstwa naskórka, to częstym objawem będzie zaczerwienienie i obrzęk. Takie objawy to coś zupełnie normalnego i po kilku dniach powinny całkiem ustąpić. Nie będzie konieczności brania długiego zwolnienia czy urlopu, bo już na następny dzień da się pracować. Po pełnym zagojeniu skóry trzeba jeszcze raz się zjawić w salonie kosmetycznym, w celu poprawienia i skorygowania ewentualnych niedoskonałości. Jest zalecane, aby przez parę tygodni od wykonanego zabiegu unikać mocnego opalania, bo może to spowodować jakieś komplikacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czy odkurzacze bezprzewodowe są przydatne?

Previous article

O jakich rzeczach należy pamiętać przy wyborze firmy przeprowadzkowej

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply