Budownictwo, Przemysł

W jaki sposób zabrać się za sprzedaż kamienicy

0

Sprzedanie kamienicy czy budynku wielorodzinnego jest zupełnie innym wyzwaniem niż sprzedaż normalnego mieszkania albo domu, i to z wielu powodów. Po pierwsze mowa tu jest o zupełnie innych kwotach, gdyż niejednokrotnie takie transakcje mogą dotyczyć powyżej kilkunastu milionów. To automatycznie znacząco zmniejsza liczbę ewentualnych chętnych, gdyż z reguły to będą inwestorzy planujący później zarobić na takiej nieruchomości. W części przypadków dochodzi jeszcze mocno skomplikowany prawny status, związany na przykład z tym że budynek ma paru właścicieli, którzy muszą w jakiś sposób się porozumieć.

Dlatego też jeżeli ktoś posiada taką nieruchomość i planuje sprzedać, to zdecydowanie powinien to zrobić z pomocą jakieś wyspecjalizowanej agencji. Z wyszukaniem tego typu firmy raczej nie będzie dużego problemu, starczy w oknie wyszukiwarki podać słowa skup kamienic katowice i przejrzeć otrzymane strony. Niektóre takie firmy działają wyłącznie w jakimś określonym regionie, lecz są również takie, jakie obsługują cały kraj. Za współpracą z takimi firmami przemawia parę ważnych rzeczy. Przede wszystkim jeśli specjalizują się one w sprzedaży wielorodzinnych budynków, kamienic czy lokali biurowych, to mają duże doświadczenie i rozeznanie na rynku.

Między innymi są w stanie zająć się wszystkimi formalnościami związanymi z przygotowaniem obiektu do sprzedaży, nawet wtedy kiedy się pojawią jakieś problemy prawne. Nie wszyscy właściciele będą mieli na to czas a tym bardziej wiedzę, a jakieś pomyłki opóźnić mogą proces sprzedaży albo go wręcz zatrzymać. Z tego też powodu zdanie się tu na zawodowców jest bardzo korzystne, gdyż odpada mnóstwo pracy związanej ze skompletowaniem niezbędnej dokumentacji. Wyspecjalizowane agencje także mają znacznie większe możliwości na dotarcie do ewentualnych zainteresowanych. Nie tylko poprzez reklamę w prasie branżowej i internecie, ale również przez swoje kontakty, jakie w tym akurat biznesie bardzo się przydają.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czy medycyna naturalna rzeczywiście jest skuteczna

Previous article

Jakie zalety i wady posiadają ubrania uszyte z prawdziwego jedwabiu

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply