ARTYKUŁ SPONSOROWANYBudownictwo, Przemysł

W jakich sytuacjach będą się sprawdzać motoreduktory i napędy z silnikami

0

Urządzenia mechaniczne najczęściej potrzebują do swojej pracy układu napędowego. W tradycyjnych rozwiązaniach będą to zasilane prądem silniki Promotor, jakie wraz z właściwie dobraną przekładnią zębatą sprawiają, że całość poprawnie pracuje.

Silnikowe napędy cieszą się ogromną popularnością, możliwości w zakresie ich wykorzystania są ogromne, lecz w niektórych sytuacjach projektanci sięgają po jakieś inne rozwiązania. Jedno z ciekawszych to silniki Promotor, które w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami mają wiele zalet. Typowy motoreduktor jest złożony z napędu elektrycznego oraz kompaktowej mechanicznej przekładni.

Przez to, że wszystko jest umieszczone w zwartej obudowie, to znacznie ogranicza to ilość zajmowanego miejsca, a oprócz tego nie ma potrzeby projektowania mechanizmu przekładni. Motoreduktory oferowane są w dużej ilości rodzajów, które się różnią prędkością nominalną, momentem obrotowym oraz pozycją pracy. Tym sposobem przy projektowaniu można wybrać jeden z dużej ilości dostępnych w katalogu, co znacznie ułatwia całość procesu.

Oczywiście motoreduktor promotor w pewnych sytuacjach się nie sprawdzi, na przykład przy przenoszeniu dużej mocy czy dużej prędkości obrotowej, wówczas klasyczne rozwiązania będą jednak lepsze. Wiele wersji tych urządzeń jest dedykowanych do pracy w nietypowych warunkach. Wówczas na przykład będą one posiadać łożyska izolowane elektrycznie, lub inne elementy, jakie na taką pracę pozwolą, bez ryzyka uszkodzenia całego podzespołu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jakie rodzaje podkładów pod tapety sprawdzają się najlepiej

Previous article

Czy warto pomyśleć o ubezpieczeniu zwierzęcia domowego

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply