Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Bezpieczeństwo na budowie – w jaki sposób można o nie zadbać

Statystyki wypadków pokazują jasno, że place budowy są jednymi z miejsc o największym zagrożeniu. Dlatego tak duże znaczenie ma to, żeby wszyscy pracodawcy zadbali o należyte zabezpieczenia, zarówno związane z samym terenem jak też bezpośrednim zabezpieczeniem ludzi. Niezwykle istotna też jest wiedza i świadomość tych ostatnich, z czym niestety naprawdę różnie bywa.

Przepisy wymagają, żeby każda pracująca osoba dysponowała aktualnymi szkoleniami BHP w zakresie rzeczy, które wykonuje. Lecz dysponowanie szkoleniem a potem przestrzeganie tych zaleceń to dwa odrębne tematy. W dalszym ciągu dużo wypadków wynika z najróżniejszych zaniedbań czy nawet łamania przepisów, dlatego tak ważne jest też przypominanie tego swojej załodze. Zabezpieczenie terenu budowy to między innymi ogrodzenie do dokładnie oraz zaznaczenie wszystkich niebezpiecznych miejsc. Należy także wyznaczyć ścieżki do bezpiecznego przemieszczania się, a także podciągnąć wodę i prąd elektryczny. W przypadku pracy na wysokościach niezbędne będzie zastosowanie zabezpieczeń w postaci desek krawędziowych oraz balustrad. Następną niezwykle istotną sprawą będzie odzież BHP, którą pracodawca ma zapewnić każdemu pracownikowi.

Taka odzież powinna być wytrzymała i mocna, tak aby mogła długo wytrzymać trudy codziennej pracy, ale warto żeby też była funkcjonalna i praktyczna. Jeśli chodzi o buty obowiązkowo posiadać one powinny noski ze wzmocnieniami, zabezpieczające przed uderzeniami nawet cięższych rzeczy, takich jak cegły albo pustaki ceramiczne. Głowa chroniona musi być obowiązkowo przez atestowany kask, jaki należy mieć cały czas założony. Przy wielu pracach potrzebne będą rękawiczki, ale nie są one zawsze konieczne. Tak samo jak ochronne okulary, chroniące oczy przed różnymi substancjami i sypkimi materiałami. Tego typu okulary warto stosować nawet przy bezpiecznych z pozoru pracach, takich jak tynki czy malowanie. Wielu pracowników o tym zapomina, a potem kończą oni u lekarza z farbą w oczach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Powiązane posty