ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Czy warto pomyśleć o ubezpieczeniu zwierzęcia domowego

0

Przygarnięcie do domu kota albo psa to wzięcie również za niego odpowiedzialności. Zwierzakowi należy bowiem zapewnić wodę i wyżywienie, dopilnować jego higieny, a jeżeli okaże się to niezbędne zająć się również leczeniem. Z tym wiążą się jakieś wydatki, jakie przy wypadku albo chorobie mogą być naprawdę pokaźne. Dlatego też właściciele zwierząt zastanawiają się coraz częściej nad kupnem jakiejś polisy, która by w tego typu przypadkach mogła pomóc.

Jak się okazuje, ubezpieczenie kota online pojawiać się zaczyna w coraz większej ilości towarzystw ubezpieczeniowych. Wprawdzie na razie będzie ono do wykupienia wyłącznie w formie dodatku do jakiegoś innego ubezpieczenia, ale świetnie, że w ogóle takie opcje są dostępne.

W zależności od firmy ubezpieczeniowej, polisa na zwierzęta będzie obejmowała różny zakres ryzyk. Z reguły będzie to możliwość leczenia przy wypadku albo chorobie, koszty uśpienia czy też kradzież. Bardzo przydającą się i wartą zainteresowania opcją jest ubezpieczenie OC. W przypadku, gdy zwierzę zrobi jakieś szkody lub kogoś pogryzie, to odszkodowanie z tego tytułu zostanie wypłacone przez zakład ubezpieczeniowy.

Typowe ubezpieczenie psa online to wydatek kilkudziesięciu złotych w skali roku, tak więc już przy jednej nieplanowanej wizycie u weterynarza się ono zwróci. Co ważne, polisą można objąć nie tylko psy i koty, ale także wiele innych gatunków. W większości towarzystw będą to ptaki i rybki, lecz jeżeli się dobrze poszuka, to można będzie też znaleźć polisy na chomiki, świnki morskie, króliki a nawet konie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

W jakich sytuacjach będą się sprawdzać motoreduktory i napędy z silnikami

Previous article

Meble metalowe jako alternatywa dla drewnianych

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply