ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Jak wybrać odpowiednią maszynę do przycinania styroduru

0

Decydując się na zakup maszyny do cięcia płyt styropianowych należy mieć na uwadze kilka ważnych rzeczy. Po pierwsze ważna jest prostota i łatwość obsługiwania. Maszyna do cięcia styropianu zaprojektowana być powinna tak, żeby z jej używanie poradzić sobie mogły nawet osoby które nie mają dużej praktyki w tego typu pracach.

Ogromnie ważna będzie też solidność i wytrzymałość. Sprzęt ten pracować przecież musi na budowie, a warunki przecież tam są różne, dlatego nie może on być za bardzo delikatny i wrażliwy. Decydując się na zakup należy również sprawdzić, jakie parametry ma wybrana gilotyna do cięcia styropianu.

Przede wszystkim ważna jest maksymalna szerokość i wysokość płyt. Z reguły płyty styropianowe mają wymiary 100 na 50 cm, tak więc dla pełnej wygody pracy urządzenie powinno umożliwić pełne cięcie po przekątnej elementu. Część producentów ma w swojej ofercie kilka różnych modeli, dzięki czemu łatwo można dobrać najbardziej odpowiedni do swoich oczekiwań.

Niekiedy modele te różnią się też mocą zasilania, generalnie im taki zasilacz będzie mocniejszy, tym cięcie styroduru przebiegnie sprawniej i szybciej. Niezwykle potrzebną funkcją jest możliwość cieniowania styropianu. Wtedy drut oporowy jest blokowany na wybranej wysokości, co umożliwi przecięcie jednej płyty na dwie o określonej grubości. Solidne maszyny umożliwiają również wycinanie skomplikowanych kształtów, przez co sprawdzają się świetnie w firmach wysyłkowych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Sens witryn internetowych w internecie

Previous article

Polskie wyprawy – odwiedź Kraków i okolice

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply