ARTYKUŁ SPONSOROWANYModa, Lifestyle

Jakie są zalety uruchomienia własnego bloga firmowego

0

Wiele osób jest świadomych tego, jaka niesamowita ilość rozmaitych informacji jest obecnie w sieci internetowej. Wiele osób wie też doskonale, że nie należy ufać wszystkiemu, co zostanie znalezione. W naszym kraju obecnie funkcjonuje kilkaset tysięcy serwisów, o bardzo różnorodnej tematyce. Tak naprawdę każdy z nas może taką stronę otworzyć, bowiem koszt tego jest naprawdę nieduży. I mając taką stronę publikować w zasadzie wszystko, czego tylko nie zabraniają przepisy.

Sytuacja ta dotyczy zarówno osób prywatnych, jak też firm, nie ma tu żadnego specjalnego ograniczenia. O ile za treści zabronione prawem, na przykład takie jak propagowanie przemocy czy obrażanie innych można ponieść określone konsekwencje, to w przypadku nierzetelnych lub nieprawdziwych rzeczy już takie konsekwencje rzadko kiedy autora spotykają. A takie sytuacje wynikać mogą z paru rzeczy. Przede wszystkim wiele osób dysponujących swoimi stronami nie przykłada specjalnej uwagi do tego, co na nich umieszcza.

Lecz coraz częściej zdarzają się sytuacje, że dana treść ma służyć manipulacji ludźmi, powodowaniem lęków, niepokojów czy też nienawiści do jakiś grup. Takie działania są celowe, zaplanowane i wykonywane przez ludzi, którzy w tym mają jakieś swoje wymierne cele. Z takich też powodów bardzo ważne jest, żeby nie mieć zaufania do wszystkiego, co znalezione zostanie w internecie. Niestety wielu ludzi tak robi, podchodząc bezkrytycznie do tego, co przeczytają, przez co ktoś nimi zaczyna manipulować.

Zresztą od niedawna można usłyszeć o fake newsach, czyli nieprawdziwych informacjach, lecz z powodu swojej formy i treści wywołujących określone reakcje odbiorców. Walka z czymś takim nie jest łatwa, bowiem w wielu przypadkach na pierwszy rzut oka trudno jest określić, czy coś rzeczywiście jest prawdą, czy jednak nie. Dlatego też najlepiej korzystać ze sprawdzonych źródeł, na przykład takich jak https://www.codziennaporcjainformacji.info/, co do których ma się pewność, że mają wiarygodne informacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

WordPress – najpopularniejsze narzędzie do zarządzania blogami

Previous article

Dlaczego blogi na WordPressie cieszą się taką popularnością

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply