ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Laserowa redukcja blizn i rozstępów? Efekty zabiegu zaskoczą Cię!

0

Blizny i rozstępy negatywnie wpływają na Twoją atrakcyjność. Nie dość, że szpecą, to jeszcze odbierają pewność siebie. Nie musi jednak tak być! Z pomocą przychodzi laserowa redukcja blizn i rozstępów, czyli sposób, aby raz na zawsze uwolnić się od defektów skóry.

Laserowa redukcja blizn i rozstępów — czym jest?

Laserowa redukcja blizn i rozstępów jest nowoczesną metodą likwidacji defektów skórnych. Działanie lasera stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, a co za tym idzie — skóra staje się jędrna i gładka, a jej koloryt wyrównany. 

Życie z bliznami i rozstępami powoduje liczne ograniczenia. Nie masz śmiałości pokazać się na plaży w bikini, a także rezygnujesz z publicznych kąpielisk. Zabieg laserowej redukcji blizn i rozstępów przywróci Ci pewność siebie i atrakcyjny wygląd. Zauważysz, że zmiany skórne stają się coraz mniej widoczne, a po czasie zupełnie zanikają.

Rozstępy, czyli defekt skórny

Rozstępy są zbliżonym do blizn defektem natury kosmetycznej. Najczęściej pojawiają się one na udach, pośladkach, biodrach, brzuchu, ramionach i piersiach. Problem ten dotyka aż 90% kobiet w ciąży (szczególnie po 5 miesiącu), 70% dziewcząt i 40% chłopców. Rozstępy mogą być rozmieszczone równolegle do siebie lub promieniście. Ich powstanie związane jest z upośledzeniem fibroblastów, które odpowiadają za tworzenie białek — kolagenu i elastyny. Istnieje kilka przyczyn występowania rozstępów. Należą do nich:

 • znaczny wzrost wagi, który nastąpił w krótkim czasie — najczęściej rozstępy tworzą się wtedy na udach, brzuchu i pośladkach, 
 • ciąża (skutkuje rozstępami na brzuchu), 
 • okres karmienia piersią (podczas laktacji skóra na piersiach znacznie się rozciąga, co powoduje powstawanie rozstępów), 
 • nieprawidłowa praca tkanki łącznej i brak jej odpowiedniego nawilżenia, 
 • zmiany hormonalne, 
 • uwarunkowania genetyczne. 

Kiedy Twoja skóra nadmiernie się rozciąga, dochodzi do zerwania sieci włókien kolagenowych. 

Jak powstają blizny?

Blizny powstają, kiedy tkanka łączna ulega zniszczeniu i przybiera postać tkanki łącznej włóknistej. Bywa, że przekształca się ona w keloid, czyli bliznowiec. Charakteryzuje go większy przyrost tkanki łącznej. Blizny to nie tylko defekt skórny, ponieważ mogą one powodować również dyskomfort fizyczny (zwłaszcza kiedy są zlokalizowane w okolicy stawów). Blizna powstaje zawsze wtedy, kiedy skóra zostaje naruszona. Jednak owe defekty mogą być wynikiem:

 • trądziku (blizny potrądzikowe), 
 • ospy, 
 • cesarskiego cięcia, 
 • zabiegów chirurgicznych, 
 • oparzeń,
 • urazów. 

Na czym polega laserowa redukcja blizn i rozstępów?

Zabieg laserowej redukcji blizn i rozstępów przeprowadza się w znieczuleniu miejscowych. Celem terapii jest kontrolowane uszkadzanie i przebudowa komórek skóry. W trakcie laserowego usuwania zarówno blizn, jak i rozstępów, uruchamiają się mechanizmy odpowiedzialne za regenerację skóry. Powstają nowe komórki, które wspierają proces odbudowy tkanek i przyspieszają produkcję włókien kolagenowych i elastynowych. 

Nie obawiaj się. Wiązka światła lasera działa tylko na wybranych partiach, nie uszkadzając zdrowej skóry. Światło lasera wnika w głąb skóry na około 15-20% jej obszaru. Dochodzi do mikrouszkodzeń, które rozpoczynają proces odbudowy międzykomórkowej. Tak tworzy się zdrowa skóra, która zastępuje blizny lub rozstępy. Wspomniane mikrouszkodzenia goja się niezwykle szybko, natomiast na pełne efekty zabiegu należy poczekać od 10 do 14 dni. 

Efekty laserowej redukcji blizn i rozstępów

Efekty laserowej redukcji blizn i przebarwień to:

 • zregenerowana i jędrna skóra, 
 • zmniejszona widoczność blizn i rozstępów (lub ich całkowite usunięcie), 
 • wygładzona skóra (zmarszczki ulegają spłyceniu), 
 • elastyczna skóra, 
 • skóra o jednolitym kolorycie.  

Z bliznami i rozstępami rozprawisz się przy pomocy lasera. Nie jesteś skazana na defekty kosmetyczne, które odbierają Ci pewność siebie i atrakcyjny wygląd. A jeśli jeszcze nie jesteś przekonana do zabiegu, dodamy, że okres rekonwalescencji jest bardzo krótki. Tego samego dnia możesz już wrócić do swoich codziennych zajęć. Oczywiście warto zastosować się także do porad kosmetologa, który doradzi, jak pielęgnować skórę poddaną działaniu lasera. 

Sprawdź naszą ofertę na stronie: https://drzazgaclinic.pl/laseroterapia/laserowa-redukcja-rozstepow/

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kupowanie roślin przez internet – z jakiego powodu ten wariant

Previous article

Przyczepy kempingowe w amerykańskim designie

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply