Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Proces piaskowania—na czym polega?

Piaskowanie to najprościej mówiąc, proces, podczas którego oczyszcza się, bądź kształtuje wybraną powierzchnię materiału, za pomocą sprężonego powietrza, które kierowane jest na wybrany obiekt. Powietrze to jest bardzo silne i często zawiera ziarenka piasku lub innego rodzaju cząsteczki. Zaleca się je podczas konserwacji na przykład murów. Dzięki zabiegowi, jakim jest piaskowanie, stan murów jest taki, jaki był przed remontem. Warto również wykonać piaskowanie elewacji na przykład w domu.

  1. Kiedy warto wykonać piaskowanie?
  2. Jak przygotować elewację do piaskowania?
  3. Czy z piaskowaniem należy uważać?

Kiedy warto wykonać piaskowanie?

Mury, które są wykonane z cegły lub pustaków, często ulegają różnym zabrudzeniom. I nie zawsze muszą one być spowodowane bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi. Gdy lato jest wyjątkowo mokre lub zima wyjątkowo śnieżna, mury narażone są na silny wiatr oraz błoto. By mury znów wyglądały dobrze, najlepiej poddać je piaskowaniu. Zabieg ten daje zaskakujące efekty. Z murów znika błoto oraz często nagromadzony piach, a my znów możemy podziwiać piękną i czystą elewację.

Jak przygotować elewację do piaskowania?

Istotne jest, aby przed piaskowaniem sprawdzić, jak wytrzymała jest nasza elewacja. Często mury są dość stare i wtedy należałoby je wzmocnić substancjami chemicznymi, które wpłyną na brak jakichkolwiek uszkodzeń. Kolejnym ważnym krokiem jest dobranie odpowiednich ziaren materiału ściernego. Mają one różne wielkości, dlatego warto się z nimi zapoznać przed przystąpieniem do pracy. Są to m.in. piasek kwarcowy, mączki dolomitowe, drobinki metali, a nawet skruszone łupiny orzechów kokosowych. Ważne jest także odpowiednie ciśnienie i odległość narzędzia piaskującego od murów, tak aby cały proces zakończył się sukcesem.

Czy z piaskowaniem należy uważać?

Tak jak każdy zabieg, który zostanie przeprowadzony niepoprawnie, również piaskowanie może wyrządzić niekiedy szkody. Dlatego należy uważać, w szczególności, gdy mury są bardzo stare. Cegły w takim murze zazwyczaj są dość słabe, ponieważ naszły wilgocią. By mieć całkowitą pewność, że mur wytrzyma podczas tego procesu, należy zrobić próbę czyszczenia na jego fragmencie. Zabiegu piaskowanie nie należy wykonywać na murach, które są z nie do końca wypalonych cegieł lub cegieł z naturalnych materiałów, a także formowanych ręcznie. Powierzchnia tego rodzaju materiałów jest bardziej delikatna niż powierzchnia zwykłej cegły, co sprawia, że można ją łatwo uszkodzić.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Powiązane posty