ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Ogród

Przykłady przeróżnego rodzaju firanki – które są rodzaje firanek i jaki wyselekcjonować?

0

Niejednokrotnie napotykamy się w mieszkaniu z dywanami, jakie są finezyjnie zdobione w różne zaplątane wzory, czy związki kwiatowe. Istnieją również chustki o takim samym charakterze, będące czymkolwiek w formie obrusu na stół, czy nawet w wyższym stopniu ławę. Gdzie jednakże jeszcze jesteśmy w stanie się spotkać z elementami pełnymi wzorów? Na pewno znakomite do tego rodzaju zdobień są firanki. Nieraz ich wygląd nadaje mieszkaniu z większym natężeniem gustownego charakteru, a dowolność wzorów oraz najróżniejszych mieszanki jest tu bezgraniczna.

Do tego firanka taka, coraz nagminniej jest wykończona u dołu na zasadzie jakiegokolwiek doborowego w formie kształtu, innymi słowy nie zawsze jest ona równo cięta i obszyta. Co do jej długości to jest to już pojedyncza kwestia obywateli domu. Może być do samej posadzki, bądź też trochę wyżej. Wzory mogą być wyszyte innym kolorem, niż reszta tkaniny, ale zazwyczaj jest to ta sama barwa, przeważnie jasna, a najodpowiedniej biała. Projekty są wypożyczane w pewnym porządku, jakimś powtarzającym się ciągu oraz przenigdy nie cechuje ich nieład.

Mocowanie firanek i zasłon do karnisza. Jednym z charakterystycznych detalów pokoju, bądź kuchni jest karnisz. Jest to metalowa, a dzisiaj częściej nawet drewniana listwa umieszczana pod sufitem, wzdłuż ściany, tuż nad oknem, zazwyczaj na całej długości tej ściany. Na listwie umieszczone są dwie szyny, jedna zewnętrzna, a druga wewnętrzna, tak by nie zbiegały się ze sobą. W szynach tych umieszczone są specjalne zaczepy zwane żabkami. Przymocowuje się do nich story, oraz firanki. To naturalnie dzięki temu, iż zaczepy umieszczone są w szynach wolno przesuwać i zsuwać, jak też ściągać zasłony i firanki według własnego uznania.

W pewnych momentach jednakże nie jest to konstrukcja szynowa, a najzwyczajniej w świecie dwie oddzielne, okrągłe belki, gdzie na jednej wypożycza się firanę a na pozostałej zasłonkę. W owym czasie również mocowane one są za pomocą elementów, takich jak na przykład okrągłe ruchome zaczepy w kształcie kółek, pozwalających na manewrowanie nimi na belce. Jeśli chodzi o ich zapinanie to również wykonuje się to według uznania, w pewnym uzgodnionym porządku, w wskazanych odległościach od siebie, niemniej jednak na tyle nie wielkich, by dana firanka, czy zazdrostka nie dyndała nierównomiernie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leczenie choroby dwubiegunowej w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie

Previous article

W jaki sposób udekorować okno i odmienić mieszkanie?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply