Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Separatory tłuszczu – jak są zbudowane i na jakiej zasadzie działają

Ścieki domowe trafiają najczęściej wprost do kanalizacji, a w przypadku mieszkańców domów niejednokrotnie również do szamb. Całkowicie odmiennie wygląda sytuacja w przypadku lokali gastronomicznych czy też wytwórców żywności. W tego typu miejscach często wytwarzane ścieki zanieczyszczone być mogą rozmaitymi tłuszczami, których zgodnie z przepisami, które obowiązują nie można bezpośrednio odprowadzać. Zawarte w takich ściekach tłuszcze w niższych temperaturach tężeją i mogą się przyklejać do ścianek rur.

A z kolei to ogranicza przepływ, a w skrajnym przypadku spowodować wręcz może całkowite zatkanie i konieczność kłopotliwego przetykania. Z tego też powodu właściciel obiektu ma obowiązek takie ścieki oczyścić, bo w innym wypadku narazi się na kary. W przypadku tłuszczy do takiego czyszczenia stosuje się przeważnie rozmaite separatory. Te urządzenia nie są skomplikowane w budowie, ale dzięki wykorzystaniu podstawowych praw fizyki mają dużą skuteczność.

Sporym zainteresowaniem na przykład się cieszą jednokomorowe separatory, które w sobie łączą rolę osadnika i separatora. Montaż ich jest stosunkowo szybki i łatwy, wymagają też dużo mniej powierzchni, niż pozostałe rozwiązania. Komory w dolnej części mają zamontowaną odpowiednią przegrodę, która służy do zatrzymywana ciężkich zanieczyszczeń. Za to tłuszcz, z racji tego że ma mniejszą gęstość niż woda, pływa na powierzchni ścieków znajdujących się w zbiorniku.

Odpływ powinien się znajdować na pewnej głębokości, przez co nic niepożądanego nie trafia do niego. Jednak z uwagi na to, że zbierana warstwa tłuszczu cały czas się będzie zwiększać, to co kilka tygodni będzie potrzebny serwis separatorów. Podczas takiego czyszczenia zostanie oceniony techniczny stan całego urządzenia, a poza tym usunięty tłuszcz i osady przy pomocy specjalnych urządzeń. Tego typu czyszczenie separatorów zaleca się wykonywać przynajmniej raz w miesiącu, to będzie zależne od ilości ścieków i ich charakteru. Najlepiej podpisać na stałe umowę z jakąś firmą, wówczas nie będzie problemów chociażby z terminami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Powiązane posty