ARTYKUŁ SPONSOROWANYRozrywka, Edukacja

Tablice manipulacyjne – czy można zrobić samemu

0

Małe dzieci uwielbiają się bawić rzeczami, jakimi nie mogą. Rolą rodziców musi być zadbanie o ich bezpieczeństwo i pilnowanie, żeby nic nieodpowiedniego nie dostało się w ich rączki. Lecz można pomóc maluchom w odkrywaniu otaczającego świata, a świetną metodą na to będą różnego rodzaju tablice sensoryczne. Tablice takie zaczęły się cieszyć dużym zainteresowaniem, ponieważ świetnie stymulują rozwój. Zamocowane są do nich przedmioty, jakie można znaleźć w każdym domu. A jakie można przekręcać, przesuwać czy przeciągać, ćwicząc jednocześnie koordynację ruchową i zdolności manualne.

Tablice edukacyjne dla dzieci kupić można w wielu sklepach, zarówno niewielkie, mające kilka elementów, jak też większe, zawierające ich co najmniej kilkanaście. W zależności od wytwórcy zawierają one bardzo różne części, w wielu przypadkach można też tablicę spersonalizować i wybrać, co będzie się na niej znajdowało. Ale jeśli ktoś ktoś będzie miał trochę zdolności manualnych, to tego typu tablicę bez żadnych problemów może przygotować samodzielnie. Wbrew pozorom nie jest to jakieś duże wyzwanie, tylko trzeba o kilku ważnych sprawach należy pomyśleć.

Tablica manipulacyjna najlepiej sprawdzi się na sklejce, materiał ten jest trwały i solidny, a jednocześnie wygląda bardzo ładnie. Sklejkę trzeba dociąć do odpowiedniego rozmiaru, a następnie z uwagi na bezpieczeństwo pozbyć się wszystkich kantów. W dalszej kolejności do tak przygotowanej podstawy można przytwierdzić wszystko, co potrzebne.

Rozmaitych możliwości jest tu sporo, bo użyć można kół zębatych, przełączników czy lusterek, bardzo dobrze sprawdzają się także rozmaite urządzenia elektroniczne, przykładowo takie jak piloty, kalkulatory czy telefony. Ciekawą opcją będzie również zastosowanie elementów wydających dźwięki, dlatego warto przeznaczyć jakieś miejsce na cymbałki, dzwonek albo trąbkę. Wszystkie przedmioty należy dobrze przymocować, aby się ich nie dało oderwać w przypadkowy sposób. Tablica edukacyjna nie powinna również zawierać żadnych drobnych części, jakie mogłyby odpaść, gdyż stanowiłoby to duże zagrożenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dokładne opisy strojów medycznych ze sklepu SANDRA MED

Previous article

Ekologiczne uprawianie działki – jakie preparaty nabyć?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply