ARTYKUŁ SPONSOROWANYMotoryzacja

W jaki sposób sprawdzić stan wypożyczanego auta?

0

Podejmując decyzje o pożyczeniu samochodu wypada szczegółowo i w miarę posiadanych dyspozycji technicznych spowodować stan techniczny samochodu. W pierwszej kolejności trzeba dokonać oglądu zewnętrznej karoserii auta pod kątem możliwych otarć lakieru, wgnieceń a też innych śladów defektów mechanicznych. Ważne jest także dokonanie sprawdzenia wyposażenia wozu w koło zapasowe i apteczkę.

Pomimo, że trudno jest dokonać sprawdzenia stanu technicznego szczegółów ukrytych, to jednakże warto przed pożyczeniem wozu poprosić osobę obsługującą oraz możliwość zrobienia krótkiej jazdy próbnej. W przypadku, kiedy samochód posiada ewidentne oraz zauważalne ślady uszkodzeń, wypada to zaznaczyć w protokole odbioru pojazdu lub też w umowie wypożyczenia – my rekomendujemy wypożyczalnia samochodów Radom. Tego typu czynności zezwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w momencie oddawania samochodu po upływie okresu zawarcia umowy o jego wypożyczenie. W sytuacji, kiedy w chwili zwrotu auta do wypożyczalni, jej pracownik zakwestionuje stan techniczny pojazdu bądź też ewentualne uszkodzenia mogące być skutkiem kolizji drogowej, zawsze można oprzeć się na treści protokołu czy też umowy.

Sprawdzenie stanu technicznego auta jest także wskazane po to, by w czasie jego użytkowania nie niepokoić się komplikacjami związanymi z jego awarią oraz potrzebą wymiany na inny pojazd zastępczy. Powyższe czynności należy wykonać nawet w owym czasie, gdy umowa wypożyczenia auta zawiera klauzulę, iż auto jest ubezpieczone od następstw ewentualnych zdarzeń drogowych, a jednostka wypożyczająca nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności materialnej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pierścionki z diamentem spersonalizowane

Previous article

Skuteczne metody na pozbycie się uciążliwych owadów z mieszkania

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply