ARTYKUŁ SPONSOROWANYMotoryzacja

Sportowe felgi – czy opłaca się zakładać do swojego samochodu

0

Dla niejednej osoby samochodowe felgi przypominają buty, w których chodzi się na co dzień, to właśnie one mogą sporo zaświadczyć o danym właścicielu. Rzecz jasna większość kierowców nie zwraca na to specjalnej uwagi, pozostając przy tym, co otrzymali w standardzie wyposażenia. Lecz jeżeli się pojawi potrzeba zakupu nowego kompletu, na przykład ze względu na używanie kół zimowych i letnich, to należy trochę się zastanowić przy takim wyborze. W sklepach bowiem jest tak dużo odmian felg, że bez specjalnego nakładu można sprawić, że samochód będzie całkowicie inaczej wyglądał.

Po pierwsze należy ustalić sobie budżet, który się chce przeznaczyć na nowy zakup. Najtańsze są stalowe felgi, lecz w ich przypadku możliwości stylistyczne są niewielkie, chyba że ktoś zdecyduje się na założenie kołpaków. Dużo więcej pod tym względem oferują felgi JR Wheels aluminiowe, jakie są dostępne w naprawdę dużej liczbie wzorów. Ale też i kolorów, ponieważ oferta wielu producentów obejmuje nie tylko same felgi concaver w kolorze srebrnym, lecz również i w wielu innych barwach.

Działają również firmy, jakie mogą spersonalizować felgi według życzeń klientów, malując je na wskazany kolor. Przy takim rozwiązaniu trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami, lecz tym sposobem można idealnie zgrać kolo nadwozia oraz kół. Przy wyborze felg dużą rolę odgrywa ma ich wygląd. Ten warto dobrać do typu pojazdu, bowiem nie każdy będzie do każdego auta pasował. A kiedy już się takie superlekkie felgi SL02 zakupi i zamontuje, to z wymianą mogą być spore problemy.

Spora ilość posiadaczy aut decyduje się też na montowanie felg o większej średnicy czy szerokości. Trzeba przy tym uważać na dwie istotne kwestie. Po pierwsze przy większych średnicach należy zastosować opony o niskim profilu, które zapewnią identyczne właściwości jezdne jak fabryczne. Dodatkowo koła po montażu nie mogą nic wystawać poza obrys nadkoli, bo wtedy będzie to niezgodne z przepisami i można się narazić na mandat w przypadku kontroli.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wskazówki pomocne podczas wyboru firmy przeprowadzkowej

Previous article

O czym należy pamiętać podczas zakładania firmy do przewozu osób

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply